Főoldal»Aktualitások»A München nyerte a Nyíregyháza elleni mérkőzést
A München nyerte a Nyíregyháza elleni mérkőzést

3:1-re győzött az 1860 München a jutalomúton lévő Nyíregyháza Spartacus ellen felkészülési mérkőzésen. 200 néző volt kíváncsi a nemzetközi barátságos meccsre, melyet az oroszlánok edzőpályáján rendeztek. Király Gábor a pálya széléről figyelte a mérkőzést. (fotó:tsv1860.de)

A bajnokságaikban a másodosztályban szereplő csapatok közötti elsődleges különbség az volt, hogy a Nyíregyháza már lezárta az őszi szezont: az első helyen telel az NB II-ben és története egyik legnagyobb sikerét elérve (a Haladást legyőzve) a Magyar Kupa legjobb 8 csapata közé jutott.

Az 1860 München 4 győzelmes sorozatot produkálva ismét a középmezőny elejéhez tartozik, jelenleg 6. a tabellán, de ezen még javíthat a bajor csapat, hisz két bajnoki még hátra van az őszből (a harmadik hely már feljutást ér a Bundesliga 2-ben).

A nyírségiek jutalom úton vehettek részt a klub-tulajdonos jóvoltából Münchenben. Megnézhették az Allianz Arénában a Bayern München- Manchester City (2:3) BL csoportrangadót kedden este. Majd szerdán délutánra a kisebbik müncheni csapattal edzőmérkőzést beszéltek le.

Király Gábor a németek első számú kapusa nem játszott a honfitársai ellen, csak a lelátóról nézte a találkozót. A magyar rekorder hálóőr szerdán reggel csatlakozott csak csapatához, hisz a hét elején Budapesten tett összevont A és B licence-s edzői vizsgát.

– Örülök a Nyíregyháza sikereinek, még akkor is, ha a Magyar Kupában a Haladást búcsúztatták, amelyhez köztudottan komoly szálak kötnek. De meggyőződésem, hogy a magyar labdarúgást az ilyen csapatok viszik előre, mint a Nyíregyháza, és a magam részéről minden segítséget megadok a klubnak –mondta Király Gábor, utalva arra, hogy a két klub szorosabbra szeretné fűzni a viszonyt.

Az 1860 München vezetése azt kérte a nyírségiektől, hogy az első kerettel lépjenek pályára, és ők is így tettek az első félidőben. A hazaiak szereztek vezetést Schwabl révén, de egy szép összjáték után Farkas Ádám egyenlített. A második félidőre teljes sort cserélt a München, és Lucsánszky Tamás is folyamatosan cserélt. Ekkor pontrúgásból és egy akcióból gólt szereztek a hazaiak, akik így 3-1-re győztek. A legutóbbi négy meccs mindegyikén gólt szerző Dominik Stahl sajnos megsérült a münchenieknél, a szegycsontját ért ütés után lecserélték.

Nemzetközi felkészülési mérkőzés

1860 München (német) – Nyíregyháza Spartacus 3-1 (1-1)

München, 200 néző

1860, 1. Félidő: 30 Eicher - 35 Schwabl, 5 Vallori, 24 Rech, 17 Hertner - 29. Stark, 20 Wannenwetsch - 23 fa, 27 Ott, 19 Adlung - 9 Barát. 1.860 2. Félidő: 22 Netolitzky - 2 Volz, 3 Wojtkowiak, 26 Schindler, 311 Kuossou - 6 Steel, 28 Weigl - 10 Stoppelkamp, ​​39 Vocaj, 14 Tomasov 11 Lauth.

Nyíregyháza: Balogh J. (Ovszijenko, a szünetben) – Szokol (Patály, 70.), Rubus, Gengeliczki, Törtei (Polényi, 70.) – Sándor I. (Reznek, 52.), Csordás, Farkas Á., Szathmári (Katona Gy., 59.) – Kákonyi (Minczér, 63.), Bajzát (Szilágyi, a szünetben). Edző: Lucsánszky Tamás

Gólszerzők: Schwabl (18.), Lauth (46.), Stahl (63.), illetve Farkas Á. (32.)

A mérkőzésen készült képgaléria itt érhető el.

Szerző: HN
Forrás: tsv1860.de

Vissza a kategória oldalra
Bemutatkozó

Király Gábor vagyok.

KG

Magyarország 108-szoros válogatott kapusa, 882 hivatalos mérkőzéssel a hátam mögött. Tapasztalataimat első és másodosztályban itthon, Németországban és Angliában szereztem.

Játszottam a Bajnokok Ligájában, első magyar kapusként védtem a Premier Ligában  és részt vettem korrekorderként a 2016-os Európa bajnokságon, ahol nekem ítélték az Eb legszebb védését. 26 év profi foci után, 2019. májusában vonultam vissza az aktív labdarúgástól, 43 évesen.

Gyermekkori álmomat váltom valóra a Király Gábor Nemzetközi Kapusiskolával, ahová Téged is nagy szeretettel várlak!

Az iskolai szünetekhez igazodva tavasszal, nyáron és ősszel szervezünk három napos bentlakásos táborokat. 2014 szeptemberétől pedig már hetente is van lehetőség az iskola kapusedzésein résztvenni.

A kapus.eu oldalon minden lényeges infót megtatlálsz az iskoláról. Keress minket bátran, ha kapus poszton játszol és szeretnél egy jó közösségben még jobbá válni!