Főoldal»Aktualitások»A döntetlennel 7. helyről fordul az 1860 München
A döntetlennel 7. helyről fordul az 1860 München

Az idei utolsó bajnoki mérkőzésén, szombaton 2:2-es döntetlent játszott Frankfurtban az 1860 München csapata a Bundesliga 2 19. fordulójában. A 7. helyről fordulnak a bajorok az őszi szezon végén. Január 7-én áll újra edzésbe a kék csapat, addig Király Gábor és családja Szombathelyen tölti az ünnepeket.

Az utolsó percben egyenlített a München: 2:2-es döntetlent játszott a Bundesliga 2 19. fordulójában a év utolsó mérkőzésén Király Gábor csapata. Az oroszlánok  a Frankfurt otthonából hoztak el pontot.

Már a 21. percben megszerezték a vezetést a kiesés ellen küzdő frankfurtiak. Aztán a 37. perctől kiállítás miatt emberhátrányban kellett , hogy játszanak. Az 1860 München a félidő vége előtt büntetőből egyenlített. (1:1) A 70. percben szerzett góllal úgy állt, hogy a hazaiak nyerik a találkozót ám a 90. percben Stoppelkamp találatával az oroszlánok mentették a még menthetőt, kiegyenlítettek.

Bundesliga 2., 19. forduló:
FSV Frankfurt - 1860 München 2-2 (1-1)
gól: Leckie (21.)m, Yelen (70.), ill. Stoppelkamp (38. -11-esből, 90.)
kiállítva: Konrad (37. - Frankfurt)

Ezzel a 7. helyen zárta Király Gábor csapata, az 1860 München az őszi szezont. Ahhoz képest, hogy november elején még a 14. helyen állt az edzőváltáson átesett gárda, az utolsó 6 mérkőzésen 4 győzelem 1 döntetlen és 1 vereség volt a mérlegük, így fel tudtak zárkózni a középmezőny elejéhez. A cél, -mint minden évben- a feljutás a nagy múltú bajoroknak, ehhez a harmadik helyet is elég lenne elcsípniük.

Király Gábor az összes bajnoki mérkőzést végigvédte az 1860 Münchenben, a vezetőség elégedett vot a kapus teljesítményével, hisz nemrég aláírták az 1 plusz 1 éves szerződés-hosszabbítást. A Király család az ünnepre hazautazik, majd január 7-én kell ismét munkába állni Németországban. A München idén is törökországi edzőtábort szervezett, ahová hagyományosan a szurkolók is elkísérhetik a csapatot.

KG

Magyarország 108-szoros válogatott kapusa, 882 hivatalos mérkőzéssel a hátam mögött. Tapasztalataimat első és másodosztályban itthon, Németországban és Angliában szereztem.

Játszottam a Bajnokok Ligájában, első magyar kapusként védtem a Premier Ligában  és részt vettem korrekorderként a 2016-os Európa bajnokságon, ahol nekem ítélték az Eb legszebb védését. 26 év profi foci után, 2019. májusában vonultam vissza az aktív labdarúgástól, 43 évesen.

Gyermekkori álmomat váltom valóra a Király Gábor Nemzetközi Kapusiskolával, ahová Téged is nagy szeretettel várlak!

Az iskolai szünetekhez igazodva tavasszal, nyáron és ősszel szervezünk három napos bentlakásos táborokat. 2014 szeptemberétől pedig már hetente is van lehetőség az iskola kapusedzésein résztvenni.

A kapus.eu oldalon minden lényeges infót megtatlálsz az iskoláról. Keress minket bátran, ha kapus poszton játszol és szeretnél egy jó közösségben még jobbá válni!